Paylaştıklarınıza dikkat edin, dijital kimliğiniz olurlar!

Dijital Kimlik share

Paylaştıklarınıza dikkat edin, dijital kimliğiniz olurlar 1

sosyal medya

Google tarafından açıklanan Tüketici Barometresi araştırma sonuçlarına göre Türkiye sahip olduğu %92’lik oranıyla sosyal medya kullanımında dünya lideri!

Konuşmayı, bir şeyler hakkında yorum yapmayı, paylaşmayı seviyoruz vesselam. Belki de bir şeylerin parçası olma isteği, bu oranın gerekçesi. Ancak günümüzde insanların vakitlerinin büyük çoğunluğunu geçirdiği, en büyük mutluluklarını da, mutsuzluklarını da paylaştığı bu sosyal mecralarda paylaştığınız her şey dijital kimliğinizin numaralarını belirliyor tek tek aslında…

Dijital beden dilimizin karşı tarafa ne aktardığının, ne anlattığının farkında değiliz çoğu kez. Üzgünsek ya da kırgınsak en derininden; bir şairin en giderli (!) dizelerinde vücut buluyor kırgınlığımız, en acıklı şarkı sözlerinin melodisi halinde… Sahibi belli, alt mesaj yüklü anonim sözlerin. Paylaşıyoruz işte, altına imzamızı etiketleyerek servis ediyoruz sosyal medyaya. En ateşli tartışmaların, bıçak sırtı konuların savunucuları oluyoruz 140 karakteri aşmayan ama amacını aşan kelimelerle!

Amacını sorgulamayı bir kenara bırakıp takip ediyoruz kitlelerin dahil olduğu sosyal medya trendlerini zira herkesin yapıyor olması anlamlı kılıyor ilgili hareketi. Herkesçe benimsenen ve sosyal medya fenomenliğine giden yolda mübah sayılan “luxury algı”sını çaktırmadan vermek yerine vitrinin en hakim yerine koyuyoruz kapitalist sistemin en değerli sermayesini, sosyalist sistemin hakim sürdüğü mecralarda olduğumuzu unutarak!

Samimi olmalıyız oysa ki, ne hissediyorsak/ne isek o kimliğimizle yer almalıyız sosyal medyada, olmak istediğimiz kimlikle değil. Luxury life style değil your life reality olmalı markanızın contentleri… Zira, nefes alıp vererek faaliyet gösterdiğiniz evrensel sektör içinde; hepiniz birer markasınız kendi dünyanızda!

140 karakteri aşın karakterinizi koruyarak ama amacını aşmadan yaşayın, hissedin, paylaşın ama paylaştıklarınıza dikkat edin, dijital kimliğiniz olurlar bir gün, unutmayın!

AYCREA TEAM