Dünyadaki ve Türkiye’deki En İyi 10 Web Site – Haziran 2015

web traffic internet alexa

web traffic internet

Increase-website-Traffic

Günlük site ziyaret ortalaması ve sayfa görüntüleme sayısı kombinasyonu baz alınarak hesaplanan Dünya’daki ve Türkiye’deki en iyi web sitelere ilişkin Haziran ayı sonuçlarına göre Türkiye’de Mayıs ayında olduğu gibi Google.com.tr zirveyi kimseye bırakmazken globalde de Google.com listenin ilk sırasında yer alıyor.

Haziran ayında da hem Türkiye’de hem de globalde ortaya çıkışından günümüze kadar, tüm Dünya’da kullanıcı sayısıyla markaların aktif dijital pazarlama stratejilerinin merkezi konumunda olan Facebook.com, ikinci sırada yer almakta.

Mayıs ayına göre ilk 5 sıranın değişiklik göstermediği Haziran ayı listesinde 8. Sıradan 6. Sıraya yükselen milliyet.com.tr ve geçen ay ilk 10’da yer almayan sabah.com.tr’nin listenin 10. Sırasına yükselmesi, haber site ve portallarının popülerliğinin geçen aya kıyasla arttığının göstergesi olarak yorumlanabilir.

Hem Türkiye’de hem de globalde en iyi web site listesindeki yerini koruyan Youtube’un aksine Twitter.com, Türkiye’de 6.sıradan 7.sıraya gerilerken, Dünya’da ise bir adım daha gerileyerek listenin son sırasında yer aldı. Önümüzdeki ay, Twitter.com’u ilk 10 web site arasında görmemek şaşırtıcı olmayacaktır.

Listenin bir diğer şaşırtıcı sonucu ise internet kullanıcıları arasında popülerliğini hızla arttıran onedio.com’un beklenilenin aksine listenin üst sıralarına tırmanmak yerine gerileyerek ilk 10 web site arasına girememesidir.

İşte listenin tamamı;

No Top Sites in Turkey  Top Sites On The Global
1 Google.com.tr Google.com
2 Facebook.com Facebook.com
3 Google.com Youtube.com
4 Youtube.com Baidu.com
5 Hurriyet.com.tr Yahoo.com
6 Milliyet.com.tr Amazon.com
7 Twitter.com Wikipedia.org
8 Sahibinden.com Qq.com
9 Eksisozluk.com Taobao.com
10 Sabah.com.tr Twitter.com