Dünyadaki ve Türkiye’deki En İyi 10 Web Site – Ağustos 2015

en iyi web site ağustos

website-image

 

Günlük site ziyaret ortalaması ve sayfa görüntüleme sayısı kombinasyonu baz alınarak hesaplanan Dünya’daki ve Türkiye’deki en iyi web sitelere ilişkin Ağustos ayı sonuçlarına göre Türkiye’de son 3 ayda olduğu gibi Google.com.tr zirveyi kimseye bırakmazken globalde de Google.com listenin ilk sırasında yer alıyor.

Ağustos ayında da internet ağı devi Google’ın ardından listenin 3. sırasında her yıl 170 milyon kişinin üye olduğu ve aktif kullanıcı sayısı 1 milyar 250 milyona ulaşmış durumda olan sosyal medya devi Facebook yer alıyor.

Haziran ayına göre ilk 5 sıranın değişiklik göstermediği Ağustos ayı listesinde 6. sıradan 7. sıraya düşen milliyet.com.tr ve Haziran ayında ilk 10’da yer almayan sabah.com.tr’nin listenin 21. sırasına düşmesi, haber site ve portallarının günlük site ziyaretlerinin düştüğü şeklinde yorumlanabilir. sabah.com.tr’nin ilk 10’dan çıkmasıyla geçtiğimiz aylarda listenin ilk 10’unda göremediğimiz onedio.com listeye yine 10. sıradan giriş yapmıştır.

Listenin global verilerine baktığımızda ise ilk 8 sıranın değişmediğini görürken, Twitter’ın 10. Sıradan 9 sıraya yükseldiğini ve Taobao.com’un ilk 10 arasından çıkarak yerine Google.co.in’in listeye giriş yaptığını görüyoruz.

İşte listenin tamamı;

No Top Sites in Turkey  Top Sites On The Global
1 Google.com.tr Google.com
2 Google.com Facebook.com
3 Facebook.com Youtube.com
4 Youtube.com Baidu.com
5 Hurriyet.com.tr Yahoo.com
6 Twitter.com Amazon.com
7 Milliyet.com.tr Wikipedia.org
8 Eksisozluk.com Qq.com
9 Sahibinden.com Twitter.com
10 Onedio.com Google.co.in